12.11.2009 paaritusid


           Eagledreams Bendzaiten Okame
                               ja
           Nesta Mira Canis Witobelanka
           http://amoresincero.dog.ee/
                
        16.01.2010, kell 2.00, sündis pojake.
   Pojake on 12 tundi vana. Pildid ajavahemikust 1.00-13.00  Kell 16.00 on moodustunud selline kolmik.


       17.01.2010 võttis poja enesele nimeks
                Boy Who Brings JoyMimmi hakkas poissi minu voodisse tassima. Mina viin tagasi pessa ja tema jälle mulle voodisse. Õhtul, magama minnes, jäid nad kahekesi pessa, kuid....
        18.01.2010 hommikul olid nad kenasti jälle minu kaisus. Võit jäi Mimmile. Panin neile veel pehme teki, et oleks nende oma nö. ruum, aga Mimm võttis poisi hambusse ja tõstis minu pehme teki peale, siis kohendas poja taha mingi tekikuhilamühu ja heitis ise lapse kõrvale. Nii on nad täna terve päeva veetnud. Suurema aja hoiab Mimm pisipõnni lõua all. Seal on mõnus pehme lott ja soe. Poiss on igati asjakäiguga rahul. Sööb, magab, mõnuleb.

        20.01.2010 Meie paks poiss ronis täna suure padja otsa. Lapse esimesed vallutused:) Mimmi ei pea enam nuhutusega endast märku andma. Kutsikas teab täpselt kus keegi asub.
Panin Mimmi ja poisu nendele mõeldud pessa. Näis, kui kauaks see nii jääb. Momendil on mõlemad rahul. Ehk õnnestub....
        22.01.2010 Peale söömist
        24.01.2010 Viimane päev voodis.
        25.01.2010 Esimene hommik omas pesas:)  Poiss on ikka täitsa suur poiss, magab juba omal asemel ja täiesti nutuvabalt. Mimmi käis vahest ainult poisile piima viimas. Pärast uinutas lapse magama ja siis vupsas jälle minu kõrvale. Kõik rahul. Mimmimops suudab end kenasti kõikide vahel jagada ja keegi ei ole kurb.

 

25.01.10 Alustame teist nädalat suure lootusega, et kutsikas jääb kenasti oma pessa. Poisi jalakesed on nii tugevad, et tema ringid voodis muutusid juba ohtlikuks. Oli hirm, et kukub veel nõnda turnides põrandale. Voodi ette panin küll pehmed tekid, aga see ei hoia ära kukkumist. Minu kunagine lasteaia-ja klassivend meisterdas Mimmile ja kutsikale hea suure pesa, millel on kõrgemad ääred. Loodan, et selle nädala püsib poiss selle pesa sees...äkki isegi kaks....

Selline on õhtune pilt. Kõht täis ja pea "padjal".
28.01.10 Meie poisil hakkavad silmad lahti minema. Hääästi pisikesed praokesed on õhtuks tulnud. Ma nüüd mõni päev ootan ja siis teen uusi pilte. Saab näha, kas lapsukesel on ema või isa silmad:)
29.01.10 Nii, minu vaatamiste järgi on poisil emme silmad. Peakuju (mis võib veel muidugi muutuda) tundub isa oma olevat. Ja ega siis poistel sünnigi tüdruku peaga olla. See-eest võin rõõmuga öelda, et iseloom on ikka mopsi oma, vaatamata sellele, et tema eest siin igatsugu muud tõugu loomad ka hoolt kannavad. Täna hommikul leidis Miia poisi juba toa ukse poole rühkimas. Hääletult ja asjalikult nagu mopsile kohane. Ja pole meil siin mingit pirri ega virri olnud nende kahe nädala jooksul. Vahest unustan äragi, et kutsikas majas.Need on nüüd poisi põhiasendid. Selliselt lõpetasime oma teise nädala ja kolime kolmenädalaste alla:)

 

 

03.02.10 Meie tubli poiss kasvab jõudsalt. Juba tudistab neljal jalal liikuda. Ja täiesti kindel võib olla, et juba kahe ja poole nädalasele mopsile meeldib kaisus olla. Seda me pesamunale keelata ei saa. Tegin mõned pildid. Paremad "palad" jätan uuele omanikule esmaavastada. Näiteks...hmmm...kuidas mops selili mõistab mõnuleda. Tema ikka oskab seda 110 protsendiliselt nautida. Hea õppimiseks kiiretele inimestele, kuidas aega maha võtta ja seda enese jaoks ära kasutada. Kasvõi iluunena:) Miia siin natuke kehva väljanägemisega, aga teda vabandab välja temperatuur 38,5.


05.02.10 Täna tegi meie poisu hüppelise arengu. Nimelt hakkas ta ennast istuma ajama. Pea on küll nii suur, et selle hoidmine väsitab, aga nii näeb kaugemale ja saab toimuvast hoopis parema ülevaate. Ja uudishimulik see poiss on. Teine vahva asi, mida ta eile tegema hakkas, on limpsimine. Enne proovis kõike lutsutada, aga nüüd limpsutab. Ka emmega musutavad vastamisi Ja mis nendest ülejäänud "naistest" veel rääkida. Kõik on oma limpsud kätte saanud. Vahepeal oligi siin juba väga vaikseks jäänud. Eischa ja Mimmi kahekesi toimetasid kutsikaga. Nüüd tunnevad kassid ka jälle rohkem huvi.

 

 

10.02.10 Meie neljas nädal algas neljal käpal seismisega:) Ja minule jäeti üks koristamata kaka!!! Ei tea, mida küll ema MImmi ja tädi Eischa tegid, aga to nunn oli jäänud neil kuidagi vedelema.


12.02.10 Kutsikas on muutunud aktiivseks. Suure osa päevast ta nüüd ukerdab ringi ja uudistab oma pesa. Panin ka ajalehe, et ta õpiks puhtust pidama. Pakkusime eile ka loomaliha, aga ei meeldinud poisile see asi veel mitte. Kõht ju head emapiima täis.

 

15.02.10 Täna öösel täitub poisi esimene kuu. Paari päevaga on temast saanud suur loomaliha sõber ja ka tubli puhtusepidaja. Peale ärkamist läheb kenasti ajalehele, mis on pesa nurgas. Ka mõistab kenasti ennast lõbustada. Ema Mimmilegi meeldib lapsega mängida. Tissi võetakse vähem ja Mimmil jääb aega rohkem enese jaoks. Kuna kuts on nüüd huvitav mängukaaslane, siis on tal alati kiisud varnast võtta. Nende vurrud on hästi huvitavad. Kõdistavad ja ajavad aevastama:) Täna avastasime maailma väljaspool pesa.


21.02.10 Tänase seisuga on meie päev selline:) Kutsikas sööb ise kausist, liigub ringi terves korteris, leiab enesele ise vahvad mängud...Proovisin jäädvustada tänase päeva..

 

10.03.2010 Meie kutsikas hakkab vaikselt omale uut kodu otsima. Kellel on huvi, võib juba vaatama tulla.
Panen siia üles tänased "poseerimise" fotod:) Poseerimine on nagu on. Segajaid oli palju. Kõik tahtsid pildile jääda:)

 

          MAGIC FREE SPIRIT BOY WHO BRINGS JOY
                           MOPS(BUG)
                                    16.01.2010


       MÜÜDUD EESTISSE
    
       Pilte saab näha aadressil

       http://nagi.ee/photos/jepikajee/sets/257717/